Marka Chausson silnie zdobywa rynek w Polsce. Obecnie postawiła na stworzenie pojazdu, (na bazie Fiata Ducato) Chausson X550, który będzie kompromisem pomiędzy zwinnością i mobilnością vana w podróży, a komfortem mieszkaniowym w półintegrze.

Uzyskano kompaktowe gabaraty (599 cm długości, 275 wysokości i 210 cm szerokości) umożliwiające zwinne poruszanie na wąskich drogach i ciasnych zakrętach. Wnętrze wyposażono w wygodne opuszczane łóżko, optymalną kuchnię i łazienkę z wydzielonym prysznicem.

kamper zewnętrznie prezentuje się bardzo okazale i nowocześnie. Tylny zderzak z ledowymi podniesionymi światłami nadaje charakter autu i sprawia wrażenie iż kamper jest większy niż jest w rzeczywistości.

Zabudowę wykonano w oparciu o polimer PDCD. Materiał zapewnia doskonałą sztywność i wytrzymałość konstrukcji. Dodatkowo użyto laminatu, który pomaga zamaskować łączenia między elementami zabudowy i karoserii. Nowoczesna stylistyka i mocno zarysowane nadkola nadają „offroadowy” wygląd.

Domowe wnętrze

Celem francuskiego producenta było przede wszystkim takie zagospodarowanie wnętrza pojazdu, aby użytkownicy mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni użytkowej. Kiedy ma się do dyspozycji tak niewielki pojazd, jest to dużym wyzwaniem.

Chausson łamiąc standardy segmentu umieścił na tyle pojazdu pełnowymiarową łazienkę z prysznicem. Wygospodarowano w niej miejsce na schowki, na przybory toaletowe.

Obok łazienki umiejscowiono sporą szafę. Naprzeciwko szafy mamy do wykorzystania przestrzeń bagażową dostępną od wewnątrz i przez zewnętrzny luk bagażowy.

Kuchenna zabudowa posiada pojemne szuflady z cichym automatycznym domykiem i przestrzeń roboczą z rozszerzeniem blatu o dodatkową półkę. Chausson X550 posiada obszerną, 134-litrową lodówkę z automatycznym systemem sterowania źródłem zasilania AES.

Przestronny salon

Chausson X550 dysponuje przestronnym 6 osobowym salonem, którego nie powstydzi się pólintegra. Na środku salonki między kanapami zamontowano składany i przesuwany stół o wymiarach 110×66 cm. Nad stolikiem zamontowano opuszczane łóżko 140 x 190 cm. Konstrukcja składa się z aluminiowego stelaża zawieszonego na stalowych linkach i bardzo wygodnego materaca w wersji premium.

Optymalnie skrojone DMC

W podstawowej konfiguracji pojazdu masa własna pojazdu do 3,5 t wynosi 2700 kg. Chausson X550 posiada zatem spory zapas załadunkowy. Pozwala to na spore możliwości doposażenia pojazdu o elementy wyposażenia dodatkowego. Należy pamietać ,że zbiorniki na wodę czysta i szarą wynoszą po 100 litrów. Daje to dodatkową możliwość odchudzenia pojazdu w czasie podróży.

Zbiorniki na wodę czystą i szarą wynoszą po 100 litrów. Ogrzewanie oparte na paliwie diesla (sterowane elektronicznie, działające podczas jazdy) oraz bojler gazowy z 10-litrowym buforem to rozwiązania sprawdzone w wielu modelach Chausson.

Akumulator w zabudowie – dobór i montaż pozostaje w gestii umownej pomiędzy klientem a sprzedawcą.

Jednostki napędowe X550

Podstawową jednostką napędową X550 jest silnik 140 konny, który współpracuje z skrzynią manulaną biegów. Mocniejszy 160 konny silnik w połączeniu z 9 biegową automatyczną skrzynią i system start-stop daję większy komfort i przyjemność z jazdy, ale wymaga dopłaty i zwiększa masę pojazdu o 39 kg.

Seryjne jednostki wyposażone są w pakiet Connect ( nawigacja, wielofunkcyjna kierownica i kamera cofania)

Premierowa seria Exclusive Line wyposażona będzie w tempomat i wspomaganie trakcji. Dodatkowo odnajdziemy tam panoramiczne okno dachowe rolety okienne i moskitiery.

Kamper X550 – do obejrzenia na placu CELcamp w Dąbrówce, ul Polna 3