Kapsuła Pickup Camper Gladiator

Kapsuła kempingowa Pickup Camper 4×4 Gladiator 

“Gladiator – gotowy by zapewnić wymarzony wypoczynek w każdych warunkach niezależnie od pory roku…

Kapsuła Pickup Camper Gladiator to jeden z flagowych pomysłów na caravaning od firmy Hotomobil, które chcielibyśmy Państwu przedstawić. Ten pomysł w języku polskim ma wiele rozmaitych określeń. Możemy powiedzieć, że Gladiator to zabudowa kempingowa na pickupa, kamper na pickupie, pickup camper lub camper typu pickup. Bardziej opisowo i dosłownie powiedzielibyśmy, że Gladiator to kapsuła mieszkalna na pickupa. 

Dla nas Gladiator to wolność oraz idealny sposób na wypoczynek na własnych warunkach w dowolnym miejscu na świecie. Gladiator to również znakomita alternatywa dla kampervana z licznymi przewagami nad tradycyjnym kaperem.

Gladiator – zmień pickupa w campera

Zabudowa Gladiator od Hotomobil to po prostu fenomenalny, prosty w użytkowaniu pomysł na przekształcenie tradycyjnego pickupa w kompaktowego, przytulnego i niezwykle wygodnego w użytkowaniu campera. Szybko i bez żadnych modyfikacji samego samochodu.

Dlatego z pełnym przekonaniem oferujemy Gladiatora na polskim rynku. Wierzymy, że podobnie jak my, również Państwo odnajdą w nim idealne rozwiązanie na dłuższe oraz krótsze wyprawy w duchu przygody i docenią caravaningową elastyczność, jaką oferuje.

Zabudowa Camper Pickup, czyli zjeść ciastko i mieć ciastko

W Gladiatorze (oraz Gladiatorze XL) z pewnością spodoba się Państwu łatwość i szybkość, z jaką taka zabudowa pozwoli przekształcić Państwa pickupa w pełnowartościowego campera.

Wystarczy po prostu wjechać samochodem pod kapsułę ustawioną na czterech wspornikach (nogach), opuścić ją na pakę pickupa, zabezpieczyć pasami zaczepianymi o standardowe uchwyty na pace i gotowe. Cała operacja zajmuje około 10 min, można ją wykonać samodzielnie i nie potrzebna jest żadna mechaniczna ingerencja w konstrukcję pojazdu. A kiedy już wrócą Państwo z wyprawy, równie łatwo zdejmą Państwo kapsułę z samochodu.

Dzięki temu rozwiązaniu na co dzień użytkują Państwo pickupa, a kiedy przychodzi odpowiedni moment, błyskawicznie przekształcają go w campera. To tak jakby zjeść ciastko i mieć ciastko.

Musimy również wspomnieć, że z kapsuły można korzystać nawet, kiedy nie jest zamontowana na pickupie. Po dotarciu np. na camping można ją zdjąć z pickupa i użytkować jak namiot klasy premium, a z samochodu korzystać jako środka okołokempingowego transportu.

Pickup Camper Gladiator – swoboda wypoczynku i pełna niezależność

Nasi klienci w Gladiatorze (oraz Gladiatorze XL) doceniają swobodę jaką daje. Oczywiście, każdy camper daje mnóstwo swobody. Chodzi jednak o to, że takim pickup camperem (zazwyczaj wyposażonym w napęd na wszystkie koła 4×4) dojedziemy w miejsca niedostępne dla typowych camperów i campervanów. Kapsuła waży niewiele ponad 500 kg więc nie pogarsza odczuwalnie możliwości terenowych pickupa, a te są znacznie lepsze niż w przypadku zwykłych camperów.

Można więc powiedzieć, że pickup z zabudową Gladiator to off-roadowy camper 4×4, który daje olbrzymią dowolność w doborze miejsca na nocleg lub dłuższy biwak oraz inspiruje do poszukiwania wyjątkowych mniej uczęszczanych lub trudniej dostępnych szlaków.

Dlatego też pickup camper z zabudową Gladiator idealnie wpisze się również w oczekiwania entuzjastów bardziej ambitnego caravaningu z nutą przygody i ekstremalnych wyzwań.

To jednak dopiero początek unikatowych zalet pickup campera z zabudową Gladiator.

Wytrzymała niczym… Gladiator i odporna na każdą pogodę

Kapsuła Gladiator to konstrukcja typu monoblok, a więc zewnętrza powłoka jest jednym spójnym elementem bez zbędnych łączeń montażowych. Dzięki temu jest szczelna, odporna na warunki atmosferyczne, nierdzewna i wytrzymała niczym… Gladiator. Dlatego z pełnym przekonaniem dajemy 7 lat gwarancji na szczelność korpusu.

Kapsuła ma również znakomitą termiczną izolację poliuretanową, dzięki której latem zbytnio się na nagrzewa, a zimą zbyt mocno nie wychładza. Jest przygotowana na każdą pogodę. Zapewni Państwu komfortowe warunki do wypoczynku zarówno podczas wyprawy na Nordkapp jak i podczas urlopu na południowym wybrzeżu Hiszpanii.

Zabudowa na pickup camper Gladiator – kompaktowa, ale funkcjonalna

To, co zaskakuje wszystkich naszych Klientów, którzy po raz pierwszy oglądają na żywo zabudowę camperową Gladiator, to dostępna we wnętrzu przestrzeń i jej ergonomia.

Kiedy patrzymy na kapsułę z zewnątrz, to trudno uwierzyć, że w tak kompaktowej konstrukcji znalazło się miejsce na:

 • ogromne łóżko,
 • kabinę prysznicową i toaletę,
 • funkcjonalną zabudowę kuchenną, przy której można się wyprostować (przy wzroście do 185 cm),
 • miejsce do siedzenia dla dwóch osób,
 • stolik, który spokojnie pomieści dwa duże laptopy,
 • lodówkę wraz z pojemnymi schowkami, szafkami czy szufladą,
 • zbiorniki na wodę czystą i szarą, duży akumulator, ogrzewanie Webasto, etc.

Tak, to wszystko zabieramy ze sobą, kiedy wyruszamy w podróż z Gladiatorem na pace. Przyjrzyjmy się więc bliżej tym elementom.

Miejsce do spania w pickupie – king size

Miejsce do spania to bardzo mocna strona Gladiatora. Ba, nawet jego przewaga nad kampervanami.

Dlaczego?

Bo kompaktowa kapsuła Gladiator oferuje niezwykle wygodną przestrzeń do spania dla 4 lub 5 osób. Główne łóżko w kapsule po rozłożeniu stelaża ma wymiar 2×1,8 m i pomieści do 3 osób. To już rozmiar king size i wielkość, jakiej nie oferują kampervany. Dla porównania większe łóżko w popularnym VW California ma 2×1,2 m.

Druga równie wygodna i przestronna przestrzeń do spania (2×1,4 m) dostępna jest w opcjonalnym, rozkładanym namiocie dachowym. Po złożeniu jest praktycznie niewidoczny na dachu kapsuły, zaś po rozłożeniu zapewni mnóstwo miejsca do spania dla dwóch osób. Do namiotu można dostać się bezpośrednio z wnętrza kapsuły lub z zewnątrz, korzystając z wygodnej drabinki.

Prąd, woda i gaz w kapsule Gladiator

Wiemy już, że Gladiator gotowy jest na trudne warunki atmosferyczne o każdej porze roku. Daje też Państwu niezależność od zewnętrznego źródła prądu, czystej wody, kuchni czy toalety.

Jak to możliwe?

 • Po pierwsze: zasilanie. W kapsule mamy 150-amperowy akumulator (pojemność jak w dużych kamperach), który zapewnia zasilanie dla wszystkich urządzeń w kapsule przez długi czas. Możemy korzystać zarówno z instalacji 12V jak i 220V. Dodatkowo w zależności od wybranej wersji wyposażenia, na dachu kapsuły o stały dopływ prądu dba 190-watowy (lub ponad 200-watowy) panel słoneczny.
 • Po drugie: ciepła woda. Ten istotny elementy również udało się zagospodarować w Gladiatorze. Zbiornik na wodę czystą ma 60 litrów, podobnie jak ten na wodę szarą. Woda jest podgrzewana gazowo do temp. ponad 50 stopni.
 • Po trzecie: ogrzewanie. Ogrzewanie Webasto na ropę (10-litrowy kanister zabezpieczony przed kradzieżą umieszczony na zewnątrz kabiny).

Wszystkimi funkcjami Gladiatora sterujemy z poziomu nowoczesnego panelu, który również pozwala monitorować najważniejsze parametry naszego kompaktowego campera.

Prysznic (a nawet dwa) i toaleta na pickupie

Tak, w Gladiatorze – kompaktowej kapsule na pace pickupa – możesz wygodnie umyć zęby i wziąć prysznic.

W kapsule na pace pickupa udało się zmieścić kabinę prysznicową wraz z toaletą. Kabina wyposażona jest w umywalkę, opcjonalną szafeczkę z lustrem, kran z prysznicem oraz wentylację. Do tego mnóstwo światła zapewnionego przez LED-ową lampę i okno dachowe.

Kabina prysznicowa ukryta jest za estetycznymi drzwiami przesuwnymi i znakomicie spełnia swoją funkcję. Na życzenie znajdą w niej Państwo również przenośną toaletę kasetową renomowanej marki Thetfort. To kolejny aspekt, dzięki któremu w naszym kamperze pickupie jesteśmy niezależni od komercyjnych kempingów.

Dodatkowy prysznic z ciepłą wodą znajduje się również na zewnątrz kapsuły. Doskonałym uzupełnieniem jest opcjonalna rozwijana zasłona prysznicowa przytwierdzona bezpośrednio do kapsuły.

Gotowanie na pace camper pickupa?

Każdy użytkownik kampera wie, że możliwość samodzielnego przyrządzenia ciepłego posiłku, czy chociażby przygotowania kawy, to istotna część przygody i frajdy, jaką daje caravaning.

Gladiator świetnie odnajduje się również na tym polu. Do dyspozycji mamy nie jedną, a dwie kuchnie. Ta we wnętrzu ma duży zlew oraz solidny palnik gazowy, a stół zapewnia wystarczającą przestrzeń do przygotowania posiłku. Wszystkie niezbędne przybory kuchenne można schować w szufladzie pod zlewem oraz w szafeczce nad zlewem.

Na życzenie dostępny jest również duży stół zewnętrzny zintegrowany z kapsułą, który wyśmienicie sprawdzi się jako fundament kuchni na świeżym powietrzu. Butla gazowa zamontowana jest na zewnątrz kabiny, więc pozwala łatwo zasilać zewnętrzny palnik.

Przestrzeń do pracy i relaksu w camperowej zabudowie na pace pickupa

Jeśli zamiast na Nordkapp zdecydowali się Państwo na wyprawę w cieplejsze rejony, to jak w każdym kamperze, przestrzeń do pracy i relaksu nie ogranicza się jedynie do tej we wnętrzu  kampera, ale również na zewnątrz.

 • Na zewnątrz. Gladiator, podobnie jak kampervan posiada pokaźną markizę o rozmiarach ponad 2×2 m. Rozkładany stolik oraz krzesła turystyczne można wygodnie przewozić we wnętrzu kapsuły. Wieczorem pomocne okażą się mocne LED-owe lampki zewnętrzne skutecznie oświetlające przestrzeń wokół Gladiatora.
 • We wnętrzu. Przestrzeni do pracy i wypoczynku nie zabraknie również we wnętrzu. Tutaj dostępny jest stolik, który pomieści dwa duże laptopy lub wszystko, co potrzeba, aby zjeść posiłek. Przy stoliku mamy dwa szerokie miejsca do siedzenia.

Gladiator – ma miejsce na… wszystko

Ważnym aspektem campera jest miejsce do przechowywania wszystkich rzeczy, które zabieramy na wyprawę. W Gladiatorze tego miejsca nie brakuje.

Tutaj z pomocą przychodzą pojemne przestrzenie pod siedziskami, duża szuflada pod zlewem oraz szafeczka nad nim. Kolejna pojemna przestrzeń np. na przybory toaletowe ukryta jest za lustrzanymi drzwiami w toalecie/kabinie prysznicowej.

Nie można zapomnieć również o lodówce o pojemności 65 lub 85 litrów z zamrażalnikiem.

Przytulnie, komfortowo – w Gladiatorze jak w domu

Praktyczne i funkcjonalne wyposażenie oraz wygodne miejsce do spania to nie wszystko. W caravaningu ważne są detale. To one nadają klimat, budują przytulny charakter wnętrza i tworzą przestrzeń, w której przebywamy z przyjemnością.

Wnętrze Gladiatora za dnia rozświetla światło dzienne, które wpada przez duże, uchylane okna w kapsule oraz szybę w drzwiach wejściowych. Każde okno można przysłonić moskitierą lub całkowicie zasłonić.

Po zmroku klimat tworzą liczne punkty oświetlenia LED w tym lampki do czytania oraz tzw. oświetlenie ambiente dyskretnie podświetlające powierzchnie. Jednym słowem: światła we wnętrzu Gladiatora nie zabraknie.

Gladiator to dopiero początek

Kompaktowy, funkcjonalny, praktyczny i przytulny. Tak moglibyśmy krótko scharakteryzować naszego Gladiatora. Trzeba jednak pamiętać, że to, co tutaj przedstawiliśmy to jedynie punkt wyjścia do przygody z kempingową zabudową na pace pickupa.

W Celcamp wiemy, jak istotnym aspektem jest możliwość dopasowania takiej niewielkiej przestrzeni mieszkalnej do własnych potrzeb, oczekiwań i stylu, w jaki spędzamy czas z kamperem. Dlatego jesteśmy otwarci na Państwa pomysły na modyfikację Gladiatora – począwszy od koloru po urządzenie wnętrza. Mogą Państwo np. zrezygnować z kabiny prysznicowej na rzecz większej przestrzeni na bagaż i do siedzenia, przenieść lodówkę lub zrezygnować z niektórych elementów wyposażenia.

Zapraszamy do kontaktu

Zabudowa kamper na pickup – warto wiedzieć

Na koniec jeszcze kilka istotnych aspektów związanych z użytkowaniem kamperowej zabudowy na pickupa, o których warto wiedzieć.

 • Zabudowy kempingowe Gladiator w świetle prawa traktowana są jako ładunek na pace pickupa, nie wymagają więc żadnej homologacji ani zezwolenia.
 • Do jazdy z taką zabudową nie potrzebujemy żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy prawo jazdy kat. B.
 • Za autostrady, promy i miejsca postojowe płacimy stawki dla zwykłego samochodu osobowego, a nie kampera.
 • Po założeniu kapsuły Gladiator klapę pickupa nadal można zamknąć (co nie jest oczywiste w przypadku innych zabudów), co pozwala na zamontowanie bagażnika rowerowego na hak.

Trzy wersje wyposażenia – wybierz idealnego Gladiatora

Kamperowa zabudowa na pickup Gladiator dostępna jest trzech wariantach wyposażenia dopasowanych do oczekiwań i wymagań Państwa pomysłów na caravaning.

Opcjonalnie każdą wersje można wyposażyć w: klimatyzator, modem 4G oraz antenę dvbt-2 oraz wiele innych elementów, które uznają Państwo za istotne w podróży.

Pakiet Life

To podstawowy, ale już w pełni funkcjonalny poziom wtajemniczenia w pickupa-kampera. Gladiator w wersji Life ma wszystkie niezbędne elementy do komfortowego życia w drodze lub na kempingu. Mamy więc:

 • akumulator,
 • panel sterowania,
 • oświetlenie LED,
 • gniazda 220 V, 12 V i USB,
 • okna z osłonami przeciwsłonecznymi i moskitierami,
 • szafki kuchenne i łazienkowe,
 • część kuchenną ze zlewem i kranem,
 • lodówkę 65 l,
 • stół obiadowy,
 • łóżko stałe,
 • zbiornik czystej wody 58 l, zbiornik wody szarej 68 l,
 • toaletę kasetową, markizę,
 • prysznic zewnętrzny

Pakiet High Isolation

Od podstawowego pakietu Life odróżnia się przede wszystkim izolacją termiczną. 20-mm warstwa izolacji znacząco ułatwia korzystanie z kapsuły przy niskich temperaturach.

Pakiet ten obejmuje wszystko, co jest w pakiecie Life, izolację termiczną oraz:

 • ogrzewanie Webasto,
 • gazowy system podgrzewania wody Truma B10,
 • elektryczny odprowadzanie ścieków,
 • prysznic z ciepłą wodą na zewnątrz,
 • falownik 1000 W,
 • panel słoneczny 190 W na dachu.

Pakiet Premium

To Gladiator w pełnym uzbrojeniu. Zawiera najbardziej zaawansowane i luksusowe elementy wyposażenia. Pakiet ten obejmuje wszystko, co jest w pakiecie High Isolation oraz:

 • lodówkę 85 l,
 • zlew i kran Thetfort,
 • łazienkę z wentylatorem,
 • czujnik gazu,
 • pakiet oświetleniowy zewnętrzny,
 • elektroniczny panel sterowania,
 • oświetlenie drzwi wejściowych Dometic,
 • pokrowiec na podłogę do łazienki,
 • najazdy i kilka survivalowych przyborów na zewnątrz,
 • zestaw prysznicowy do łazienki.

Galeria

Szukasz kampera?

Sprzedaż kamperów

Serwis kamperów

CHCESZ UMÓWIĆ SIĘ NA SERWIS? ZADZWOŃ DO NAS...
+48 784 025 721 / 784 025 723

Wynajem

Podróżowanie camperem daje wyjątkowe poczucie wolności. Brak limitu kilometrów, możliwość rezerwacji on-line! Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc techniczną na każdym etapie podróży

Sprzedaż

Świadczymy sprzedaż camperów “pod klienta”. Realizując zamówienie masz możliwość konfgo campera. Sam wybierasz dodiguracji noweatkowe wyposażenie i akcesoria.

Serwis

Nasz serwis camperów specjalizuje się w wycenie kosztów naprawy uszkodzonych samochodów kempingowych oraz montażu dodatkowego wyposażenia do przyczep oraz samochodów kempingowych