Kapsuła Pickup Camper Gladiator XL

Gladiator XL oraz Gladiator XL Extended

Komfort pokoju hotelowego w kamperowej zabudowie na pickup campera 4×4

Gladiator XL oraz Gladiator XL w wersji przedłużonej (Extended) to dwa warianty wygodnych i kompaktowych sposobów na caravaning od firmy Hotomobil, które chcielibyśmy Państwu przedstawić.

Czym jest Gladiator XL?

Gladiatora XL moglibyśmy go określić jako zabudowę kempingową na camper pickupa, camper na pickupie, pickup camper lub camper typu pickup. Bardziej opisowo i dosłownie powiedzielibyśmy, że Gladiator XL to kapsuła mieszkalna na pickupa.

XL oznacza, że mamy do czynienia z powiększoną wersją, cieszącego się uznaniem naszych klientów, flagowego Gladiatora. Tradycyjny Gladiator przeznaczony jest na europejskie pickupy z podwójną kabiną. Natomiast Gladiator XL oraz Gladiator XL Extended w pełni wykorzystują dobrodziejstwa większej „paki” amerykańskich pickupów typu Ford F150, Dodge RAM, Toyota Tundra czy GMC Sierra. Dzięki temu oferują mnóstwo funkcjonalnej przestrzeni z licznymi udogodnieniami.

Dla nas Gladiator – niezależnie, czy ten na pickupy europejskie, czy większe amerykańskie, to wolność oraz idealny sposób na wypoczynek na własnych warunkach w dowolnym miejscu na świecie. Gladiator XL to również znakomita alternatywa dla camper vana z licznymi przewagami nad tradycyjnym caperem oraz przyczepą kempingową.

Gladiator XL – zmień pickupa w campera

Zabudowa Gladiator XL od Hotomobil to po prostu fenomenalny, prosty w użytkowaniu pomysł na przekształcenie tradycyjnego pickupa w kompaktowego, przytulnego i niezwykle wygodnego w użytkowaniu kampera. Szybko i bez żadnych modyfikacji samego samochodu.

Dlatego z pełnym przekonaniem oferujemy Gladiatora XL na polskim rynku. Wierzymy, że podobnie jak my, również Państwo odnajdą w nim idealne rozwiązanie na dłuższe oraz krótsze wyprawy w duchu przygody i docenią caravaningową elastyczność, jaką oferuje.

Zabudowa pickup camper, czyli zjeść ciastko i mieć ciastko

O Gladiatorze XL oraz XL Extended moglibyśmy napisać bardzo podobnie, co o „tradycyjnym” Gladiatorze. Idea się nie zmienia, zmieniają się jedynie gabaryty, a co za tym idzie funkcjonalność oraz aspekty praktyczne.

W Gladiatorze XL, podobnie jak w „tradycyjnym” Gladiatorze z pewnością spodoba się Państwu łatwość i szybkość, z jaką taka zabudowa pozwoli przekształcić Państwa pickupa w pełnowartościowego campera.

Wystarczy po prostu wjechać samochodem pod kapsułę ustawioną na czterech wspornikach (nogach), opuścić ją na pakę pickupa, zabezpieczyć pasami zaczepianymi o standardowe uchwyty na pace i gotowe. Cała operacja zajmuje około 10 min, można ją wykonać samodzielnie i nie potrzebna jest żadna mechaniczna ingerencja w konstrukcję pojazdu. A kiedy już wrócą Państwo z wyprawy, równie łatwo zdejmą Państwo kapsułę z samochodu.

Dzięki temu rozwiązaniu na co dzień użytkują Państwo pickupa, a kiedy przychodzi odpowiedni moment, błyskawicznie przekształcają go w camper pickupa. To tak jakby zjeść ciastko i mieć ciastko.

Musimy również wspomnieć, że z kapsuły można korzystać nawet, kiedy nie jest zamontowana na pickupie. Po dotarciu np. na camping można ją zdjąć z pickupa i użytkować jak namiot klasy premium, a z samochodu korzystać jako środka okołokempingowego transportu.

Pickup camper Gladiator – swoboda wypoczynku i pełna niezależność

Nasi klienci w Gladiatorze XL (podobnie jak w Gladiatorze) doceniają swobodę jaką daje. Oczywiście, każdy camper daje mnóstwo swobody. Chodzi jednak o to, że takim pickup camperem (zazwyczaj wyposażonym w napęd na wszystkie koła 4×4) dojedziemy w miejsca niedostępne dla typowych camperów i camper vanów. Kapsuła waży około 600 kg więc nie pogarsza odczuwalnie możliwości terenowych pickupa, a te są znacznie lepsze niż w przypadku zwykłych kamperów.

Można więc powiedzieć, że pickup z zabudową Gladiator XL to off-roadowy camper, który daje olbrzymią dowolność w doborze miejsca na nocleg lub dłuższy biwak oraz inspiruje do poszukiwania wyjątkowych, mniej uczęszczanych lub trudniej dostępnych szlaków.

Dlatego też pickup z zabudową Gladiator XL idealnie wpisze się również w oczekiwania entuzjastów bardziej ambitnego caravaningu z nutą przygody i ekstremalnych wyzwań, a jednocześnie zapewni więcej przestrzeni niż „tradycyjny” Gladiator.

To jednak dopiero początek unikatowych zalet pickup campera z zabudową Gladiator XL.

Wytrzymała niczym… Gladiator i odporna na każdą pogodę

Kapsuła Gladiator XL, tak samo jak Gladiator to konstrukcja typu monoblok, a więc zewnętrza powłoka jest jednym spójnym elementem bez zbędnych łączeń montażowych. Dzięki temu jest szczelna, odporna na warunki atmosferyczne, nierdzewna i wytrzymała niczym… Gladiator. Dlatego z pełnym przekonaniem dajemy 7 lat gwarancji na szczelność korpusu.

Kapsuła ma również znakomitą termiczną izolację poliuretanową, dzięki której latem zbytnio się na nagrzewa, a zimą zbyt mocno nie wychładza. Jest przygotowana na każdą pogodę. Zapewni Państwu komfortowe warunki do wypoczynku zarówno podczas wyprawy na Nordkapp jak i podczas urlopu na południowym wybrzeżu Hiszpanii.

Gladiator XL vs Gladiator XL

Zanim przejdziemy do dokładnego omówienia poszczególnych elementów obu wersji Gladiatora, to powiedzmy sobie, czym różni się Gladiator XL od Gladiatora.

Jeśli nie mają Państwo w garażu dwóch pickupów – amerykańskiego i europejskiego – to dylematem nie będzie wybór między Gladiatorem, a Gladiatorem XL, ale właśnie między Gladiatorem XL oraz Gladiatorem XL Extended. Zarówno XL jaki i XL Extended pasują na pakę amerykańskiego pickupa, może więc pojawić się pytanie – którą wybrać.

Kiedy spojrzymy na specyfikację techniczną obu wariantów kapsuły (na dole strony), to widać, że XL od XL Extended różni się długością. Extended jest dłuższy od XL przede wszystkim w dolnej części, którą osadzamy na pace. To z kolei sprawia, że dłuższa jest cała kabina. Różnica w długości dolnej części wynosi 40 cm.

Może wydawać się, że 40 cm to niewiele, ale znacząco przekładają się na przestrzeń dostępną we wnętrzu. Dzięki tym dodatkowym 40 cm w Gladiatorze XL Extended udało się zmieścić szafkę na ubrania oraz więcej miejsca do siedzenia. W pozostałych aspektach obie kapsuły są niemal identyczne.

Jeszcze jedną istotną różnicą jest fakt, że w przypadku Gladiatora XL i niektórych pickupów będziemy mieć możliwość zamknięcia paki, co np. pozwala na dostęp do haka i zamontowania bagażnika rowerowego. W Gladiatorze XL Extended paka pozostaje otwarta.

Zajrzyjmy więc do wnętrza.

Zabudowa na pickup camper Gladiator – kompaktowa, ale funkcjonalna

To, co zaskakuje wszystkich naszych Klientów, którzy po raz pierwszy oglądają na żywo zabudowę kamperową Gladiator XL, to dostępna we wnętrzu przestrzeń i jej ergonomia.

Ze względu na większe gabaryty, Gladiator XL oraz Gladiator XL Extended we wnętrzu znacząco różnią się od tego, co znajdziemy w Gladiatorze na pickupy europejskie.

Tak czy inaczej, podobnie jak w przypadku mniejszego Gladiatora, kiedy patrzymy na Gladiatora XL z zewnątrz, to trudno uwierzyć, że w tak kompaktowej konstrukcji znalazło się miejsce na:

 • ogromne łóżko,
 • kabinę prysznicową i toaletę,
 • funkcjonalną zabudowę kuchenną z dwupalnikową kuchenką i lodówką 90 l,
 • miejsce do siedzenia nawet dla 5 osób,
 • stolik, przy którym zjemy posiłek w kilka osób,
 • lodówkę wraz z pojemnymi schowkami, szafkami czy szufladą,
 • szafkę na ubrania w wersji Extended,
 • zbiorniki na wodę czystą i szarą, duży akumulator, ogrzewanie Webasto, etc.

Tak, to wszystko i znacznie więcej zabieramy ze sobą, kiedy wyruszamy w podróż z Gladiatorem XL na pace.

 

Miejsce do spania w camper pickupie – king size

Miejsce do spania to bardzo mocna strona Gladiatora XL. Ba, nawet jego przewaga nad kampervanami.

Dlaczego?

Bo kompaktowa kapsuła Gladiator XL oferuje niezwykle wygodną przestrzeń do spania dla 6 osób. We wnętrzu jest miejsce na dwa duże łóżka.

Główne łóżko w kapsule ma wymiar 2,1×1,65 m i pomieści do 3 osób. To już rozmiar king size i wielkość, jakiej nie oferują kampervany. Dla porównania większe łóżko w popularnym VW California ma 2×1,2 m.

Drugie nieco mniejsze łóżko rozkłada się w miejscu opuszczanego na teleskopie stolika.

Trzecia równie wygodna i przestronna przestrzeń do spania (2×1,4 m) dostępna jest w opcjonalnym, rozkładanym namiocie dachowym. Po złożeniu jest praktycznie niewidoczny na dachu kapsuły, zaś po rozłożeniu zapewni mnóstwo miejsca do spania dla dwóch osób. Do namiotu można dostać się bezpośrednio z wnętrza kapsuły lub z zewnątrz, korzystając z wygodnej drabinki.

 

Prąd, woda i gaz w kapsule na pickup camper Gladiator

Wiemy już, że Gladiator XL jest gotowy na trudne warunki atmosferyczne o każdej porze roku. Daje też Państwu niezależność od zewnętrznego źródła prądu, czystej wody, kuchni czy toalety.

Jak to możliwe?

 • Po pierwsze: zasilanie. W kapsule mamy 95-amperowy akumulator (pojemność jak w dużych kamperach), który zapewnia zasilanie dla wszystkich urządzeń w kapsule przez długi czas. Możemy korzystać zarówno z instalacji 12V jak i 220V. Dodatkowo w zależności od wybranej wersji wyposażenia, na dachu kapsuły o stały dopływ prądu dba 190-watowy (lub ponad 200-watowy) panel słoneczny.
 • Po drugie: ciepła woda. Ten istotny elementy również udało się zagospodarować w Gladiatorze. Zbiornik na wodę czystą ma 88 litrów, a na wodę szarą 50 lirów. Woda jest podgrzewana gazowo do temp. ponad 50 stopni.
 • Po trzecie: ogrzewanie. Ogrzewanie Webasto na ropę (10-litrowy kanister zabezpieczony przed kradzieżą umieszczony na zewnątrz kabiny).

Wszystkimi funkcjami Gladiatora sterujemy z poziomu nowoczesnego panelu, który również pozwala monitorować najważniejsze parametry naszego kompaktowego kampera.

Prysznic (a nawet dwa) i toaleta na pickupie

Tak, w Gladiatorze XL – kompaktowej kapsule na pace pickupa – możesz wygodnie umyć zęby i wziąć prysznic.

W kapsule na pace pickupa udało się zmieścić kabinę prysznicową wraz z toaletą. Kabina wyposażona jest w umywalkę, trzy szafki (w tym jedną z lustrem) i pełną toaletę. Do tego mnóstwo światła zapewnionego przez LED-ową lampę i okno dachowe.

Kabina prysznicowa ukryta jest za estetycznymi drzwiami przesuwnymi i znakomicie spełnia swoją funkcję. To kolejny aspekt, dzięki któremu w naszym kamperze pickupie jesteśmy niezależni od komercyjnych kempingów.

Dodatkowy prysznic z ciepłą wodą znajduje się również na zewnątrz kapsuły. Doskonałym uzupełnieniem jest opcjonalna rozwijana zasłona prysznicowa przytwierdzona bezpośrednio do kapsuły.

Gotowanie na pace camper pickupa?

Każdy użytkownik kampera wie, że możliwość samodzielnego przyrządzenia ciepłego posiłku, czy chociażby przygotowania kawy, to istotna część przygody i frajdy, jaką daje caravaning.

Gladiator XL świetnie odnajduje się również na tym polu. Do dyspozycji mamy nie jedną, a dwie kuchnie. Ta we wnętrzu ma duży zlew oraz dwupalnikową kuchenkę gazową, a stół zapewnia wystarczającą przestrzeń do przygotowania posiłku. Wszystkie niezbędne przybory kuchenne można schować w szufladzie pod zlewem oraz w szafkach pod zlewem i obok niego.

Na życzenie dostępny jest również duży stół zewnętrzny zintegrowany z kapsułą, który wyśmienicie sprawdzi się jako fundament kuchni na świeżym powietrzu. Butla gazowa zamontowana jest na zewnątrz kabiny, więc pozwala łatwo zasilać zewnętrzny palnik.

Przestrzeń do pracy i relaksu w kamperowej zabudowie na pace camper pickupa

Jeśli zamiast na Nordkapp zdecydowali się Państwo na wyprawę w cieplejsze rejony, to jak w każdym kamperze, przestrzeń do pracy i relaksu nie ogranicza się jedynie do tej we wnętrzu  kampera, ale również na zewnątrz.

 • Na zewnątrz Gladiatora XL. Podobnie jak kampervan posiada pokaźną markizę o rozmiarach ponad 2,2×2,4 m. Rozkładany stolik oraz krzesła turystyczne można wygodnie przewozić we wnętrzu kapsuły. Wieczorem pomocne okażą się mocne LED-owe lampki zewnętrzne skutecznie oświetlające przestrzeń wokół Gladiatora XL.
 • We wnętrzu Gladiatora XL. Przestrzeni do pracy i wypoczynku nie zabraknie również we wnętrzu. Tutaj dostępny jest rozkładamy stoli, który pomieści kilka laptopów lub wszystko, co potrzeba, aby zjeść rodzinny posiłek. Przy stoliku kilka obszernych miejsc do siedzenia. Doskonałym miejscem relaksu i odpoczynku jest również łatwo dostępne łóżko.

Gladiator XL – ma miejsce na… wszystko

Ważnym aspektem kampera jest miejsce do przechowywania wszystkich rzeczy, które zabieramy na wyprawę. W Gladiatorze XL tego miejsca nie brakuje.

Tutaj z pomocą przychodzą pojemne przestrzenie pod siedziskami, liczne szafki i szuflady a w wersji XL Extended również szafa wieszakowa. Mnóstwo miejsca do przechowywania rzeczy udało się zmieścić również w toalecie. Tutaj mamy wysoką szafkę, szafeczkę nad umywalką oraz szafkę pod nią.

Nie można zapomnieć również o lodówce o pojemności 90 litrów z zamrażalnikiem.

Przytulnie, komfortowo

Praktyczne i funkcjonalne wyposażenie oraz wygodne miejsce do spania to nie wszystko. W caravaningu ważne są detale. To one nadają klimat, budują przytulny charakter wnętrza i tworzą przestrzeń, w której przebywamy z przyjemnością.

Wnętrze Gladiatora XL za dnia rozświetla światło dzienne, które wpada przez duże, uchylane okna w kapsule oraz szybę w drzwiach wejściowych. Każde okno można przysłonić moskitierą lub całkowicie zasłonić.

Po zmroku klimat tworzą liczne punkty oświetlenia LED w tym lampki do czytania oraz tzw. oświetlenie ambiente dyskretnie podświetlające powierzchnie. Jednym słowem: światła we wnętrzu Gladiatora XL nie zabraknie.

Gladiator to dopiero początek

Kompaktowy, funkcjonalny, praktyczny i przytulny. Tak moglibyśmy krótko scharakteryzować naszego Gladiatora XL oraz XL Extended. Trzeba jednak pamiętać, że to, co tutaj przedstawiliśmy to jedynie punkt wyjścia do przygody z kempingową zabudową na pace pickupa.

W Celcamp wiemy, jak istotnym aspektem jest możliwość dopasowania takiej niewielkiej przestrzeni mieszkalnej do własnych potrzeb, oczekiwań i stylu, w jaki spędzamy czas z kamperem. Dlatego jesteśmy otwarci na Państwa pomysły na modyfikację Gladiatora XL – począwszy od koloru kapsuły po urządzenie wnętrza. Mogą Państwo np. zrezygnować z kabiny prysznicowej na rzecz większej przestrzeni na bagaż i do siedzenia, przenieść lodówkę lub zrezygnować z niektórych elementów wyposażenia.

[przycisk]Zapraszamy do kontaktu[przycisk]

Zabudowa pickup camper – warto wiedzieć

Na koniec jeszcze kilka istotnych aspektów związanych z użytkowaniem kamperowej zabudowy na pickupa, o których warto wiedzieć.

 • Zabudowa Gladiator XL oraz XL Extended w świetle prawa traktowana jest jako ładunek na pace pickupa, nie wymaga więc żadnej homologacji ani zezwolenia.
 • Do jazdy z taką zabudową nie potrzebujemy żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy prawo jazdy kat. B.
 • Za autostrady, promy i miejsca postojowe płacimy stawki dla zwykłego samochodu osobowego, a nie kampera.
 • W przypadku Gladiator XL, po założeniu kapsuły klapę camper pickupa nadal można zamknąć (co nie jest oczywiste w przypadku innych zabudów), co pozwala na zamontowanie bagażnika rowerowego na hak.

Camperowa zabudowa na pickup camper Gladiator XL oraz XL Extended dostępna jest czterech wariantach wyposażenia

 • Life – ma wszystko, co niezbędne do życia,
 • High Isolation – wersja z dodatkową izolacją,
 • Premium – Gladiator gotowy na każde wyzwanie,
 • Exclusive – więcej światła i toaleta w standardzie.

Szczegółowe zestawienie poszczególnych wersji wyposażenia znajdą Państwo w tabeli na dole strony.

 

Video

Galeria

Sprzedaż kamperów

Serwis kamperów

CHCESZ UMÓWIĆ SIĘ NA SERWIS? ZADZWOŃ DO NAS...
+48 784 025 721 / 784 025 723

Wynajem

Podróżowanie camperem daje wyjątkowe poczucie wolności. Brak limitu kilometrów, możliwość rezerwacji on-line! Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc techniczną na każdym etapie podróży

Sprzedaż

Świadczymy sprzedaż camperów “pod klienta”. Realizując zamówienie masz możliwość konfiguracji nowego campera. Sam wybierasz dodatkowe wyposażenie i akcesoria.

Serwis

Nasz serwis camperów specjalizuje się w wycenie kosztów naprawy uszkodzonych samochodów kempingowych oraz montażu dodatkowego wyposażenia do przyczep oraz samochodów kempingowych